Covid-säkert nattvardsfirande på plats (framskjutet)
23301
post-template-default,single,single-post,postid-23301,single-format-standard,stockholm-core-1.1,select-theme-ver-5.1.8,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_uncovered,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive

Covid-säkert nattvardsfirande på plats (framskjutet)

På grund av den personliga lockdown som Regionen uppmanar til i Östergötland skjuter vi på detta två veckor framåt. Första tillfället är preliminärt måndagen den 17 maj.

Måndagar under andra halvan av maj månad inbjuder vi till nattvardsfirande på plats i Baptistkyrkan. Nattvardsfirandet pågår i omgångar med 30 min intervall och max 8 deltagare får samlas per gång. Föranmälan görs till Eva Milton via mail eller telefon. Till att börja med erbjuder vi tre samlingar vid följande tidpunkter:

17:00

17:30

18:00

Gåvorna är fördelade på separata fat och vinet delas i särkalk.